<
Неділя, 19.01.2025, 08:26


Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Пошук у розділі
Категорії розділу
Охорона природи [5]
Біорізноманіття [11]
Червона книга України [0]
Методи екологічних досліджень [1]
Отруйні тварини [5]
Отруйні рослини [0]
Хмаринка тегів
Музика

Відео
Подивитись відео на
нашому сайті
ВІДКРИТИ СПИСОК
Погода
Погода в Киеве
Курс валют
Мапа
Мапа Києва та України

Скачати
топографічні мапи та мапи спортивного орієнтування
Радіо
Головна » Статті » Природа та екологія » Біорізноманіття

Рись

Рись звичайна

Таксономічна характеристика: Один з 4 видів роду; єдиний у фауні України, представлений двома підвидами: номінативним (Полісся) і карпатським (ендемік Карпат).
Поширена переважно в Українських Карпатах. Невеликі популяції збереглися у важкоприступних ділянках лісу в Маневицькому районі Волинської області. Поодинокі особини зустрічаються в Поліському природному заповіднику (Житомирська обл.). Окремі заходи рисі з Білорусі спостерігалися у північних районах Чернігівської та Сумської областей [1964, 1968 (двічі), 1973 р.]. До 19 ст. була поширена на Поліссі, у Лісостепу й лісах Степу. Ареал охоплює Карпати, Скандинавський п-в, Пн. Сх. Європейської рівнини, Сибір (крім пн. районів) і Далекий Схід.

Місця перебування: Хвойні та мішані лісові масиви із заваленими буреломом та заболоченими важкоприступними ділянками. В горах піднімається до висоти 1200 м (влітку досягає поясу криволісся та субальпійських луків, взимку спускається в долини).

Чисельність: 400-500 особин, найбільше (понад 90%) в Українських Карпатах.
Причини зміни чисельності: Надмірне добування заради хутра. Скорочення кормової бази. Деградація місць перебування в результаті інтенсивної експлуатації та омолодження лісів і великого рекреаційного навантаження на них, осушування боліт, прокладання густої мережі доріг, різкого зростання фактора непокоєння, поширення браконьєрства.

Особливості біології: Веде осілий спосіб життя доти, доки на ділянці є корм. Узимку в пошуках їжі може кочувати на великі відстані (1974 р. зареєстрована в Полтавській обл.). У Карпатах здійснює сезонні міграції - з утворенням снігового покриву спускається в нижній пояс гір. Лігвища влаштовує у важкоприступних місцях: серед боліт, у непрохідних лісових хащах, в розколинах скель, під навислими низько над землею кронами дерев, у прикореневих дуплах, серед сушняку, в норах лисиць і борсуків. Живиться переважно копитними (косуля, молодняк оленів, лося, свині дикої), а також зайцями, птахами, мишовидними гризунами і падлом. Самка раз на рік (квітень - травень) після 60-70-денної вагітності народжує 1-3 (зрідка 4) сліпих малят. Виводок тримається біля самки до весни наступного року. Цінний хутровий звір. Ворог і конкурент - вовк.

Розмноження у неволі: Відомі випадки розмноження в Ризькому зоопарку (Латвія).

Заходи охорони: Занесено до Європейського Червоного списку (1991). Охороняється у Поліському природному і Карпатському біосферному заповідниках, Карпатському національному природному парку, заказнику загальнодержавного значення Рись (Маневицький р-н Волинської обл.). Треба створити заказники на тер. Великоберезнянського, Тячівського та Рахівського районів Закарпатської області.



Джерело: http://www.mijsvit.com.ua
Категорія: Біорізноманіття | Додав: pan-vadym (17.12.2008) | Автор: Вадим Шевчук керівник "Екотур"
Переглядів: 1593 | Коментарі: 1 | Теги: Тварини, Червона книга, Біорізноманіття | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0  
1 rusyena   (26.12.2008 19:32) [Матеріал]
angel hands ЙОЙ!!!!!! МОЯ СЕСТРИЧКА shades

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наше опитування
Яким видам туризму Ви надаєте перевагу?
1. Пішохідний
2. Спортивне орієнтування
3. Водний
4. На конях
5. Вело туризм
6. На лижах
7. Інший
8. Альпінізм
9. Автотуризм
10. Мультиспорт
11. Вітрильний туризм
12. Спелеологія
13. Мототуризм
Всього відповідей: 9
Статистика
Активный отдых. Пассажирские перевозки, байдарки, поход Крым, сплав на байдаркахACTIVE-рейтинг туристических сайтов. Туризм и отдых Активный отдых. Активные туры. Каталог туристических сайтов. Экстремальный портал VVV.RU МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Присутніх всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Мапа відвідувань
Locations of visitors to this page
Наши друзі
Братство козацького бойового Звичаю Снаряжение и одежда для туризма, экстрима, активного отдыха
Цікаві кнопки
Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Український біологічний сайт Наше-Рідне Червона книга України
Наша кнопка
Дитячо-юнацький еколого-туристичний клуб «Екотур» Код ношої кнопки
Наша соцмережа
Клуб "Екотур" ГКМК © 2008 - 2025