<
Субота, 23.11.2024, 23:21


Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Пошук у розділі
Категорії розділу
Мисливство [0]
Статті про мисливство, палювання
Рибальство [6]
Статті про рибальство, риболовлю
Хмаринка тегів
Музика

Відео
Подивитись відео на
нашому сайті
ВІДКРИТИ СПИСОК
Погода
Погода в Киеве
Курс валют
Мапа
Мапа Києва та України

Скачати
топографічні мапи та мапи спортивного орієнтування
Радіо
Головна » Статті » Мисливство та Рибальство » Рибальство

Нотатки про лов щуки
Запам'ятай місце сплесків. Буває такий період в природі, особливо я часто його спостерігав ближче до осені, коли щука починає масово грати на поверхні води в різних кінцях заток. Заставши таку інтригуючу картину разом зі своїм давнім знайомим по багатьом рибалкам він зауважив, що потрібно запам'ятовувати місце сплесків, там вона живе, там вона часто годуватися, там її потрібно і ловити. Цим радою я користувався багаторазово і продовжую успішно користуватися. Більш того, в цих же місцях я ловив не тільки травянку, а й глибинну щуку і особливо в тих, які примикали до великої води. Ймовірно це ті місця поблизу кормових місць де щуці зручно робити засідку.

Час "Ч". Часто можна чути заяви від рибалок і єгерів риболовних баз про те, що клювання зараз починається під час "Ч" і триває 30-40 хвилин. Запитується, а що ж робити решту часу. Простіше за все, слідуючи цьому правилу, потрібно знайти гарантоване місце і ождать цей час "Ч". Але от невдача, а як знайти це гарантоване місце.

При відвідуванні риболовно-мисливської бази "Козинка" я часто проходив на човні по великому кільцю пртяженіі 9-10 км. Ловля починалася у воротах Вишенський затоки вздовж північної частини острова Дикий, далі тривала в протоці, що веде в затоку Чапаха, в самій Чапахе, далі переходила на правий берег Дніпра в "річку" Козинка і далі у напрямку на базу уздовж правого берега Дніпра. Не менше половини всіх клювань дійсно збігалося з ранкової або денної подачею води від Київське ГЕС і з її вечірньої відсіченням. При вдалому виборі місця можна було зловити не сходячи з місця кілька щук. Саме при подачі води щука неодноразово брала на падаючу блешню-після закидання блешня ніяк не могла досягти дна, а при підмотці волосіні, яка вітрила, виявлялася щука з блешнею в зубах. У цей час спостерігалися клювання і великої щуки безпосередньо біля човна. Інший приклад, перед відсіченням води обходиш заповітні місця і нічого. Випадково зупиняєшся на цьому ж місці пізніше після відсічення і відбувається неймовірне, не сходячи з місця витягаєш кілька щук поспіль. Видно є час "Ч", а може їх кілька цих часів на протязі дня, а може і інші фактори разом з подачею і відсічення води впливають на активність щуки.

Знай час "Ч" і будь на потрібному місці в потрібний час! І ще, наближаючись до часу "Ч" перевір брівку біля трави, особливо пізньої осені, буває, що щуки короткочасно поводяться як голодні собаки.

Гірлянда. Від рибалок до цього чув про щучої гірлянді, але уявлення не складалося поки сам не зустрівся з цим цікавим явищем.

Тричі ближче до кінця жовтня на добре відомих мені місцях в районі бази "Вишеньки" повторювався один і той же сценарій. З однієї точки, з одного глибини, практично поспіль були спіймані по 3-4 щуки одного розміру. У Карелії, до кінця серпня, вже без прив'язки як на Дніпрі до успішного знайомого місця, я виловлював поспіль у різних водоймах з однієї точки по 5 - 6 щук. Дійсно гірлянда. Точно пояснити збір щук приблизно одного віку в одному місці не беруся. З упевненістю можна сказати що це ознаки осені і яка то специфічна форма збору одноліток в одну зграю у відповідному для цього місці.

Перевірені місця. Є місця, які тебе виручають навіть при найневдалішою риболовлі. Іншими словами виконуєш свої тактичні задумки на рибалку, а час невблаганно наближається до вечора і закрадається думка що сьогодні по приходу на базу доведеться себе почувати ніяково, тому що на питання, як у тебе справи сьогодні відповіді може й не бути, а рибалки і єгеря так люблять заглядати у човен при її причалювання.

Знову кидаєшся в бій і починаєш перевіряти місця де тобі раніше супроводжувала удача. Старі місця як правило не підводять, але після піймання на них щуки яке той час їх обходиш щоб новий господар звик до нового місця. Ловля через невеликий проміжок часу на своїх успішних місцях ніколи мені не давала результату. Винятком є ​​місця, які пов'язують вихід глибоководної частини із струменем йде в затоку і розташовані поруч із підводною рослинністю. Цікаві для прохідний щуки є так само переходи з рукавів у затоки, які межують з основним руслом і повороти людей похилого віку з крутоярами. Чудовою ілюстрацією перерахованих і інших цікавих місць є затоки лівого берега Дніпра від бази "Козинка" до Ураінкі.

Чим більше практика, тим більше ймовірність використовувати вже знайомі полюбилися місця, але якщо вони тобі сьогодні не відповідають, то переходь на прохідні місця і шукай нові. Одним словом постійно розширюй свій арсенал успішних місць.

Я за легкий вантаж. Для приспосабливаемости до різних условоям лову я використовую важки-головки різної ваги від 10 до 25 грамів, без забарвлення природного свинцевого кольору. На відміну від судака щуча проводка здійснюється як правило в більш дрібних і важких для проводки місцях: над травою, вздовж кромки водної рослинності, дуже часто паралельно контуру дна і т.д. Чим важче вантаж, тим швидше треба робити проводку, а це далеко не завжди підходить для успішного лову. У разі нелінійної проводки з призупиненням блешні вантаж так само бажано мати меншої ваги. При бажанні робити далекі кидки проблеми з легким вантажем можна знівелювати вибором спінінга, котушки і волосіні. При лові спиннинговой снастю на доріжку легкий вантаж дозволяє обловлювати кромку берегової лінії або лінію обраного маршруту легко підлаштовуючись під бажану глибину зміною швидкості човна. При перевірці ям і восени при лові на ямах для щуки дуже підходить пересуджує стиль із ступінчастою проводкою. Підібраний з урахуванням глибини і перебігу більш важкий тягар в цьому випадку просто необхідний.

Такі різні клювання. Часом переживаються клювання, які ніколи не забуваються. Найчастіше щука в момент клювання хапає здобич і зупиняється. Рибалка найчастіше чувтвуется цю поклевку як не різкий зачіп. Якщо не робити швидкої підсічки, то в наступну мить вона звільнитися від блешні, але може і випадково засікти сама. Якщо щука взяла в пащу реальну видобуток, то вона завмирає і поступово ворушачи щелепами повертає її головою до себе і повільно її заковтує. Таку картину я спостерігав у вечірніх сутінках з пішохідного мосту в Києві біля Труханового острова. Спочатку я розгледів велику чехоня з темною широкою поперечною смугою, якою виявилася голова щуки, а потім пішов описаний вище процес, який зайняв близько 10 хвилин. Чехоня за моєю оцінкою була не менш півкілограма, щука соответственно3-4 кілограма.

Не раз, особливо це часто було в Карелії, щуки настирливо ганялися за блешнею, то хапаючи її то відпускаючи. Вийшовши на човні в сутінках на луду в Велікозере під Медвежьегорском і зробивши перший закид, послідувала різка зупинка блешні, потім блешня продовжила свій рух, потім трапилося те ж саме, а перед самою човном велика щука на дистанції видимості вистачає блешню і Підсічена починає несамовито опиратися. При черговому розвороті перед самою човном блешня вилетіла з її пащі. Посожалев про те, що трапилося я продовжив риболовлю. Буквально через занедбаність блешню хто то різко зупинив, потім відпустив, а на дистанції 5-7 метрів від човна знову схопив блешню. Після підсічки почулися ривки потужної риби і для уникнення попереднього сходу я поступово відпустив волосінь, а потім почав підмотувати її не даючи піти щуці в камені. При огляді пасти я виявив ряд свіжих уколів від гачка і визначив що це була та ж сама щука, яка багато разів хапала блешню Вага щуки досягав шести кілограмів.

В районі бази "Козинка" між островом Дикий і дамбою на лівому березі проходять дві протоки. Перша веде в затоку Чапаха, друга, дальня, йде паралельно Дніпру і змикається з урочищем Княже переходячи далі в затоку Дубки. На самому початку вона мала вузьке горло в якому піщана мілину темрявою йшла в глибину у напрямку течії. Вище кордону де можна було ще расмотреть мілину я став на якір і став робити поперечні спінінгові занедбаність. Блешню швидко зносило і як тільки вона стосувалася дна я починав інтенсивно підмотувати волосінь. При черговому занедбаності і наближенні блешні на дно последовара різка клювання, за якої вгадувався великий жерех. Почалася боротьба і через деякий час по характерних рухів я зрозумів, що це не жерех, а щука. Вага щуки перевищував три кілограми, золотиста забарвлення та маленькі чорні П'явко вказували на те що вона прийшла пополювати з глибин і вже вибрала собі місце на зимівлю.

Зараз це місце засипано і на ньому споруджено міст по якому дачники заїжджають на дачі. Прекрасний куточок дикої природи між двома протоками забудований дачами з усіма витікаючими звідси наслідками. Проточності і ходу риби через цю протоку більше немає, а на самій, уже колишній протоці, можна влаштовувати цілорічну виставку браконьєрських сіток тих же дачників.
Категорія: Рибальство | Додав: ruslancomua (02.11.2011)
Переглядів: 1373 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наше опитування
Як Вам подобається подорожувати?
1. Пішки
2. Потягом
3. Власним авто
4. На байдарках
5. Літаком
6. Автобусом
Всього відповідей: 45
Статистика
Активный отдых. Пассажирские перевозки, байдарки, поход Крым, сплав на байдаркахACTIVE-рейтинг туристических сайтов. Туризм и отдых Активный отдых. Активные туры. Каталог туристических сайтов. Экстремальный портал VVV.RU МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Присутніх всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Мапа відвідувань
Locations of visitors to this page
Наши друзі
Братство козацького бойового Звичаю Снаряжение и одежда для туризма, экстрима, активного отдыха
Цікаві кнопки
Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Український біологічний сайт Наше-Рідне Червона книга України
Наша кнопка
Дитячо-юнацький еколого-туристичний клуб «Екотур» Код ношої кнопки
Наша соцмережа
Клуб "Екотур" ГКМК © 2008 - 2024