<
Понеділок, 18.11.2024, 01:17


Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Пошук у розділі
Категорії розділу
Охорона природи [5]
Біорізноманіття [11]
Червона книга України [0]
Методи екологічних досліджень [1]
Отруйні тварини [5]
Отруйні рослини [0]
Хмаринка тегів
Музика

Відео
Подивитись відео на
нашому сайті
ВІДКРИТИ СПИСОК
Погода
Погода в Киеве
Курс валют
Мапа
Мапа Києва та України

Скачати
топографічні мапи та мапи спортивного орієнтування
Радіо
Головна » Статті » Природа та екологія » Охорона природи

Підгодовування та спостереження за птахами у зимку

ЕКОЛОГО-КРАЄЗНАВЧА РОБОТА У ЗИМОВИЙ ПЕРІОД

(з досвіду еколого-краєзнавчої роботи та позакласної роботи з біології у гімназії «Києво-Могилянський колегіум»)

Охорона, підгодовування та залучення птахів узимку


Зима для птахів - це велике випробовування. Птахи потребують нашої допомоги. І найкращим подарунком для них стане годівничка з кормом.

Підгодовування взимку сприяє збереженню чисельності птахів та дає можливість поспостерігати за ними. Підгодовування - це один із головних засобів залучення птахів до певної місцевості, що дає змогу провести дослідження чисельності та видового складу птахів.

 

Коли почати підгодовувати птахів?

Годівнички починають вивішувати, у листопаді щоб птахи звикали до них.Почати підгодовувати птахів можнавже в листопаді-грудні, коли ще не дуже морозно.В основний період, з грудня до кінця лютого, корм у годівнички потрібно підкладати щодня. Підгодовування можна продовжувати до середини чи кінця березня, до появи комах.

 

Конструкція годівниць

Слід памятати що найголовніше, аби у годівниці завжди був корм, а конструкція годівниці повинна витримувати складні погодні умови. Корм повинен бути захищеним від опадів та вітру. Годівнички мають надійно кріпитися до дерев чи підвіконня. Вони не повинні відлякувати птахів та приваблювати котів, тому неслід розміщувати годівниці на землі чи низько над нею.

Для виготовлення годівниць можна використовувати порожні пластикові пляшки, картонні коробки чи робити годівнички з фанери чи дерева. Головне пам’ятати, що пташкам має бути зручно.Для кріплення сала можна використовувати булавки, підвішені на мотузці, або дріт.

 

Чим підгодовувати птахів?

Кормнеобхідно додавати потроху кожен день. Особливо корму має бути вдосталь під час ожеледиці та сильних снігопадів, бо в таку негоду джерелом харчування для птахів лишаються тільки годівниці.

Несмажене насіння соняшника дуже полюбляють снігурі та синиці, його краще ледь-ледь роздушити пляшкою чи качалкою.

Просо, пшоно їдять синиці та горобці.

Крихти сухого білого хліба - чудовий корм для багатьох птахів, а чорний хліб шкідливий для всього птаства.

Сире несолоне м'ясо і сало привабить більшу кількість синиць.

Чудово приваблює птахів відварена вівсяна крупа, заправлена яким-небудь тваринним жиром.

Насіння гарбуза, дині, кавуна, підійде більшості птахів.

Ягоди горобини та бузини чудовий корм для дроздів.

Узимку такі дрібні птахи, як блакитна синиця, щодня мають з'їдати біля чверті їх власної ваги для того, щоб вижити. Відтак, вони значною мірою залежать від їжі, наданої людьми.

ПАМЯТАЙТЕ! Не можна підгодовувати птахів смаженим насінням, солоними продуктами (салом або м’ясом) та чорним хлібом.

Наводимо таблицю оцінкиза «5» бальною шкалою зимових кормів для птахів.

Де "0” – не їдять, "5” – їдять найкраще.

 

Гості годівниць подивитись

Серед птахів, що відвідують годівничку, можна нарахувати більше десяти видів. З настанням холодів та голоду вони знову з’являються там, де минулого року їх підгодовували. Деякі птахи можуть навіть заглядати та стукати у вікно, нагадуючи про себе. Переважна більшість з них - це синиці (якщо не рахувати горобців та голубів, що з’являються біля годівничок чисельними зграями). Оскільки за зиму від голоду гине девять синиць з десяти, підгодовування птахів узимку дозволяє різко збільшити чисельність синиць та втримати їх на певній місцевості. Синиці взимку не можуть їсти лише зерно, їм обов¢язково потрібні комахи, і вони здатні практично повністю знищити шкідників, які зимують у корі дерев. У ясні неморозні дні синиці зранку ненадовго прилітають до годівничок, а потім вирушають збирати комах. У цих птахів розвинуте "мавпування” один одного в пошуках їжі. Варто одній синиці виявити зимуючу гусінь на дереві, як одразу до неї приєднується зграйка. Після такого огляду стовбура дерева шкідників не залишиться. Дослідження показують, що синиці суворо дотримуються своєї території. Якщо вдасться залучити до годівничок птахів, то вони прилітатимуть на цю територію щороку.

 

Спостереження за птахами

Спостерігати за птахами в годівниці дуже цікаво. Для спостереження можна використовувати бінокль, та слід врахувати, що птахи – надзвичайно рухомі створіння і швидко перелітають з місця на місце, тому вони можуть швидко зникнути з поля зору. Також можна спостерігати за птахами, повільно наблизившись до годівниці на відстань, яка дозволить роздивитись птахів. Не слід робити різких рухів, розмовляти надто голосно, щоб не відлякувати птахів. Якщо годівниця розміщена на підвіконні, то буде зручно спостерігати з вікна, при цьому можна залишатись у теплому приміщенні і бути не поміченим пташками. Для визначення видівможна скористатися визначником птахів або описом птахів на нашому сайті.Для запису спостережень варто завести зошит для ведення спостережень, у якому робити докладні або короткі записи, які повинні бути точними і своєчасними. У зошит для спостережень слід заносити дату і час спостереженння,погодні умови, кількість особин кожного виду, яку їжу вони споживають, нотатки про будь-яку незвичайну або цікаву поведінку, опис птаха, якого не змогли визначити.Узагальнивши записи, можназробити висновок про те, які види птахів стали більш звичними, які зовсім зникли,а які з¢явилися нові. Можна зробити фото- та відеорепортажі про птахів,яких вдалось залучити до годівниць. Практика доводить що найбільша кількість прильотів спостерігалась у найбільш морозні дні.

Категорія: Охорона природи | Додав: pan-vadym (28.11.2008) | Автор: Вадим Шевчук керівник "Екотур"
Переглядів: 20440 | Теги: Екологія, Акції | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наше опитування
Палатку якої фірми Ви використовуєте у своїх походах?
1. Terra Incognita
2. Pinguin
3. Commandor
4. Інша
5. Ferrino
6. Fjord Nansen
7. Hannah
8. Loap
9. PanAlp
10. Tramp
11. Trimm
Всього відповідей: 2
Статистика
Активный отдых. Пассажирские перевозки, байдарки, поход Крым, сплав на байдаркахACTIVE-рейтинг туристических сайтов. Туризм и отдых Активный отдых. Активные туры. Каталог туристических сайтов. Экстремальный портал VVV.RU МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Присутніх всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Мапа відвідувань
Locations of visitors to this page
Наши друзі
Братство козацького бойового Звичаю Снаряжение и одежда для туризма, экстрима, активного отдыха
Цікаві кнопки
Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Український біологічний сайт Наше-Рідне Червона книга України
Наша кнопка
Дитячо-юнацький еколого-туристичний клуб «Екотур» Код ношої кнопки
Наша соцмережа
Клуб "Екотур" ГКМК © 2008 - 2024