<
П'ятниця, 26.04.2024, 08:03


Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Пошук у розділі
Категорії розділу
Охорона природи [5]
Біорізноманіття [11]
Червона книга України [0]
Методи екологічних досліджень [1]
Отруйні тварини [5]
Отруйні рослини [0]
Хмаринка тегів
Музика

Відео
Подивитись відео на
нашому сайті
ВІДКРИТИ СПИСОК
Погода
Погода в Киеве
Курс валют
Мапа
Мапа Києва та України

Скачати
топографічні мапи та мапи спортивного орієнтування
Радіо
Головна » Статті » Природа та екологія » Біорізноманіття

Дикий кабан

Дикий кабан

Дикийкабан (Sus scrofa attila Thom.) - парнокопитийссавецьродусвинячих, одинзродоначальниківсвійськихпорідсвиней.

Населяєвологілісиічагарники, заростіочеретутарічковіплавніЄвропейськоїобласті. Тримаються невеликими групами як правило неподалік води. На Україні поширені у лісах і лісостепових смугах. Погано пристосовані до глибокого снігу, що пояснює їх перебування в мішаних широколисних лісах західної України та Карпат (до 1 800 м).

Довжина тіла зрілих особин іноді сягає 2 м, висота в холці - до 1,1 м. Вага не рідко перевищує 300 кг. Самиці трохи менші та легші. Тіло значно зжатіше та коротше від свинячого та вкрите обрідною щетиною темно-бурого, коричневого, іноді сірого кольору. Морда видовжена, у самців вистаючі ікла, довжиною до 22 см, в поперечному розрізі трикутної форми. Останні використовуються в жорстоких бійках між самцями - своїми іклами кабани здатні наносити потужні удари по напрямку знизу-вверх, не рідко спричиняючи у суперників важкі травми. До природного захисту можна віднести товстий шар жирової тканини (2-5см), яка відіграє здебільшого захисну функцію. Кабани полюбляють тертись об дерева та валятись в болоті, після чого суміш болота та деревинної смоли застигає на їх щетині, утворюючи своєрідну "броню", яка нерідко захищає їх від мисливських куль. Дикий кабан, порівняно з домашньою свинею, має довші та грубіші ноги, що дозволяє йому швидко бігати. Зір порівняно поганий.

Кабан - нічна всеїдна тварина. В раціон здебільшого входить їжа рослинного походження - паростки і коріння рослин, жолуді, насіння, горіхи, трава. До тваринного раціону відносяться дощові хробаки, різноманітні комахи, ящірки та змії, жаби та дрібні пташки, які гніздяться на землі. Нерідко нападають кабани і на крупних тварин, хворих або поранених - бували випадки нападу на оленів. Іноді їдять здихоту.В зимній період кабан здатен прорити рилом мерзлий грунт глибиною до 20см і більше в пошуках їжі.

 

Влаштовує ночліг в грунтових заглибинах глибиною 30-50 см з вистеленим листям дном. Місце ночівлі покидають у разі поганих умов існування або у разі, якщо їх хтось потурбує.

Розмножуються дикі кабани здебільшого навесні або восени, якщо самиці народились взимку. Після 4 місяців вагітності народжуюються п'ять, іноді шість цілком зрячі та добре розвинені поросята. Перші 4 місяці після народження мають характерне смугасте забарвлення вздовж спини з світло-рудих та чорних смуг, що маскує їх від хижаків в густих заростях очерету.

Дикий кабан - мисливський звір, цінний задля м'яса, шкіри, щетини та іклів. Полювання на нього пов'язане з підвищеним ризиком - поранені сікачі (молоді представники диких кабанів) нерідко кидаються на мисливців та наносять рвані рани іклами та топчуть передніми лапами. Для цього іноді в мисливських угіддях влаштовують штучні підвищення, що захищають людей від атак кабанів. Якщо такого підвищення поблизу немає, можна відскочити вбік при нападі сікача. Після невдалої атаки, кабан рідко повторює свій напад.



Джерело: http://www.mijsvit.com.ua
Категорія: Біорізноманіття | Додав: pan-vadym (17.12.2008) | Автор: Вадим Шевчук керівник "Екотур"
Переглядів: 1968 | Теги: Тварини, Червона книга, Біорізноманіття | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наше опитування
Яким видам туризму Ви надаєте перевагу?
1. Пішохідний
2. Спортивне орієнтування
3. Водний
4. На конях
5. Вело туризм
6. На лижах
7. Інший
8. Альпінізм
9. Автотуризм
10. Мультиспорт
11. Вітрильний туризм
12. Спелеологія
13. Мототуризм
Всього відповідей: 9
Статистика
Активный отдых. Пассажирские перевозки, байдарки, поход Крым, сплав на байдаркахACTIVE-рейтинг туристических сайтов. Туризм и отдых Активный отдых. Активные туры. Каталог туристических сайтов. Экстремальный портал VVV.RU МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Присутніх всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Мапа відвідувань
Locations of visitors to this page
Наши друзі
Братство козацького бойового Звичаю Снаряжение и одежда для туризма, экстрима, активного отдыха
Цікаві кнопки
Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Український біологічний сайт Наше-Рідне Червона книга України
Наша кнопка
Дитячо-юнацький еколого-туристичний клуб «Екотур» Код ношої кнопки
Наша соцмережа
Клуб "Екотур" ГКМК © 2008 - 2024