<
Субота, 20.04.2024, 07:09


Ви увійшли як Гість | Група "Гості"Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Пошук у розділі
Категорії розділу
Охорона природи [5]
Біорізноманіття [11]
Червона книга України [0]
Методи екологічних досліджень [1]
Отруйні тварини [5]
Отруйні рослини [0]
Хмаринка тегів
Музика

Відео
Подивитись відео на
нашому сайті
ВІДКРИТИ СПИСОК
Погода
Погода в Киеве
Курс валют
Мапа
Мапа Києва та України

Скачати
топографічні мапи та мапи спортивного орієнтування
Радіо
Головна » Статті » Природа та екологія » Біорізноманіття

Рись

Рись звичайна

Таксономічна характеристика: Один з 4 видів роду; єдиний у фауні України, представлений двома підвидами: номінативним (Полісся) і карпатським (ендемік Карпат).
Поширена переважно в Українських Карпатах. Невеликі популяції збереглися у важкоприступних ділянках лісу в Маневицькому районі Волинської області. Поодинокі особини зустрічаються в Поліському природному заповіднику (Житомирська обл.). Окремі заходи рисі з Білорусі спостерігалися у північних районах Чернігівської та Сумської областей [1964, 1968 (двічі), 1973 р.]. До 19 ст. була поширена на Поліссі, у Лісостепу й лісах Степу. Ареал охоплює Карпати, Скандинавський п-в, Пн. Сх. Європейської рівнини, Сибір (крім пн. районів) і Далекий Схід.

Місця перебування: Хвойні та мішані лісові масиви із заваленими буреломом та заболоченими важкоприступними ділянками. В горах піднімається до висоти 1200 м (влітку досягає поясу криволісся та субальпійських луків, взимку спускається в долини).

Чисельність: 400-500 особин, найбільше (понад 90%) в Українських Карпатах.
Причини зміни чисельності: Надмірне добування заради хутра. Скорочення кормової бази. Деградація місць перебування в результаті інтенсивної експлуатації та омолодження лісів і великого рекреаційного навантаження на них, осушування боліт, прокладання густої мережі доріг, різкого зростання фактора непокоєння, поширення браконьєрства.

Особливості біології: Веде осілий спосіб життя доти, доки на ділянці є корм. Узимку в пошуках їжі може кочувати на великі відстані (1974 р. зареєстрована в Полтавській обл.). У Карпатах здійснює сезонні міграції - з утворенням снігового покриву спускається в нижній пояс гір. Лігвища влаштовує у важкоприступних місцях: серед боліт, у непрохідних лісових хащах, в розколинах скель, під навислими низько над землею кронами дерев, у прикореневих дуплах, серед сушняку, в норах лисиць і борсуків. Живиться переважно копитними (косуля, молодняк оленів, лося, свині дикої), а також зайцями, птахами, мишовидними гризунами і падлом. Самка раз на рік (квітень - травень) після 60-70-денної вагітності народжує 1-3 (зрідка 4) сліпих малят. Виводок тримається біля самки до весни наступного року. Цінний хутровий звір. Ворог і конкурент - вовк.

Розмноження у неволі: Відомі випадки розмноження в Ризькому зоопарку (Латвія).

Заходи охорони: Занесено до Європейського Червоного списку (1991). Охороняється у Поліському природному і Карпатському біосферному заповідниках, Карпатському національному природному парку, заказнику загальнодержавного значення Рись (Маневицький р-н Волинської обл.). Треба створити заказники на тер. Великоберезнянського, Тячівського та Рахівського районів Закарпатської області.



Джерело: http://www.mijsvit.com.ua
Категорія: Біорізноманіття | Додав: pan-vadym (17.12.2008) | Автор: Вадим Шевчук керівник "Екотур"
Переглядів: 1536 | Коментарі: 1 | Теги: Тварини, Червона книга, Біорізноманіття | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
0  
1 rusyena   (26.12.2008 19:32) [Матеріал]
angel hands ЙОЙ!!!!!! МОЯ СЕСТРИЧКА shades

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Свята та події
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Наше опитування
Оцініть наш сайт
1. Відміно
2. Добре
3. Зодовільно
4. Не дуже
5. Погано
Всього відповідей: 39
Статистика
Активный отдых. Пассажирские перевозки, байдарки, поход Крым, сплав на байдаркахACTIVE-рейтинг туристических сайтов. Туризм и отдых Активный отдых. Активные туры. Каталог туристических сайтов. Экстремальный портал VVV.RU МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов
Присутніх всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Мапа відвідувань
Locations of visitors to this page
Наши друзі
Братство козацького бойового Звичаю Снаряжение и одежда для туризма, экстрима, активного отдыха
Цікаві кнопки
Природа України. Екологія, охорона природи, краєзнавство, туризм... Український біологічний сайт Наше-Рідне Червона книга України
Наша кнопка
Дитячо-юнацький еколого-туристичний клуб «Екотур» Код ношої кнопки
Наша соцмережа
Клуб "Екотур" ГКМК © 2008 - 2024